Czcigodni Księża, drodzy wierni uczestniczący w tej mszy.

Boże, wejrzyj na nas i daj nam całym sercem służyć Tobie, abyśmy mogli doznawać skutków Twojego miłosierdzia. Tymi słowami rozpoczynamy dzisiejszą mszę świętą. W Ewangelii zaś podany jest konkretny sposób tej służby - jest nią przebaczenie. Nie raz, nie dwa ale nieskończoną ilość razy.

W tym szczególnym dniu Polskie Stronnictwo Ludowe dziękuje Bogu i ludziom za tegoroczne plony. Wszyscy wspólnie będziemy się modlić za rolników, polską wieś ,ludzi pracujących na rzecz rolnictwa aby Dobry Bóg błogosławił ich pracy, by mogli cieszyć się z dobrych plonów i mieli uznanie wśród nas wszystkich. W ufnej modlitwie chcemy powierzyć cały dorobek pokoleń, historię i tradycję ludową, miłość i pracę dla Ojczyzny wyrażoną w pocie rolniczego trudu i znojnej pracy ludzi związanych z ziemią, jej mieszkańcami oraz Ruchem Ludowym.

Pragnę w tym miejscu wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi i Księdzu Infułatułowi ? naszemu wieloletniemu duszpasterzowi za wielką życzliwość, opiekę i wsparcie jakiego nieustannie doznajemy i prosić o odprawienie dzisiejszej Mszy Świętej.

 administrator serwisu

stat4u