Turniej został zorganizowany przez Forum Młodych Ludowców Powiatu Pułtuskiego. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżeninie w sobotę 28 września 2013r.

http://oliwkalukaszewicz.blog.onet.pl

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Tadeusz Nalewajk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wpisowe zebrane od drużyn oraz inne dobrowolne indywidualne wpłaty zostały w całości przekazane dla Oliwki Łukaszewicz walczącej o życie z ciężką chorobą genetyczną – mukowiscydozą. Termin rozegrania turnieju wyznaczyły drugie urodziny jubilatki wyznaczyły.

Do zawodów siatkarskich przystąpiło dziewięć drużyn: CKR Golądkowo, FML Glinojeck, FML Pułtusk I, FML Pułtusk II, FML Pułtusk III, LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, Młode Wilki,  Wilki, UKS ZRYW - ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Wysoki poziom umiejętności siatkarskich pozwolił na wyłonienie czterech najlepszych zespołów: FML Glinojeck, FML Pułtusk I, Wilki,  ZRYW – UKS ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Po wielu emocjonujących chwilach i niezwykle zaciętej walce w finale zagrały drużyny: FML Glinojeck i FML Pułtusk I. Zwyciężył FML GLINOJECK. Warto wspomnieć, że te same drużyny spotkały się podczas rozgrywanego turnieju w Drobinie o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego FML w Płocku. Wówczas zwyciężyła FML Pułtusk.

Tym razem drużyna z Glinojecka udanie się zrewanżowała. O wysokim poziomie finału niech świadczy fakt, że kibice nie raz wstrzymywali oddech przy "decydujących piłkach", a sam tie – break zakończył się „na przewagi”. Ostateczny ranking przedstawia się następująco:
I miejsce - FML Glinojeck
II miejsce - FML Pułtusk I
III miejsce - Wilki
IV miejsce  - UKS ZRYW - ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

Turniej zakończył się przekazaniem małej Oliwce i jej rodzicom zebranych pieniędzy, następnie głośnym „Sto Lat” i wspólnym tortem. Zawodnicy otrzymali zaś puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody adekwatnie do zajętych miejsc.

W zawodach uczestniczyli, honorowy patron Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk, a także Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego Witold Chrzanowski, Adam Orliński (jednocześnie Prezes ZW FML), Starosta Powiatu Pułtuskiego Edward Marek Wroniewski, Wicestarosta Powiatu Pułtuskiego Andrzej Dolecki.

Turniej był nie tylko doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych i wspólnego spotkania, ale przede wszystkim stanowił wspaniały prezent dla małej, przesympatycznej i zawsze uśmiechniętej Oliwki. Szczególne podziękowania za pomoc podczas przygotowań oraz podczas przebiegu całego turnieju należą się wszystkim członkom i sympatykom FML Powiatu Pułtuskiego.administrator serwisu

stat4u