13 kwietnia 2013r. w Drobinie odbył się turniej piłki siatkowej, organizowany przez Zarząd Płockiego Forum Młodych Ludowców. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Poseł na Sejm RP Piotr Zgorzelski. Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn z całego Mazowsza: Zarząd FML Mazowsze, FML Garwolin, dwie drużyny z FML Pułtusk, PSL Drobin, FML Powiat Płock, FML Brudzeń oraz FML Glinojeck.

Turniej rozpoczął się losowaniem i podziałem zespołów na dwie grupy. Do każdej z nich trafiły cztery drużyny. FML Glinojeck zwyciężył grupę B i awansował do półfinału, w którym zmierzył się z organizatorem turnieju – FML Powiat Płock. W drugim półfinale zagrały zespoły z Pułtuska I oraz Drobina. Do ścisłego finału awansowały FML Glinojeck oraz FML Pułtusk I.

Zacięty finał zakończył się tie-breakiem. Na przewagi, w stosunku 16 – 18 zwyciężyła drużyna Pułtuska. FML Glinojeck zajął zaszczytne drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna PSL Drobin, pokonując FML Powiat Płock.

Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów, statuetek oraz dyplomów dla wszystkich zawodników, uczestniczących w zmaganiach. Dekoracji dokonali wspólnie: Prezes Zarządu Powiatowego FML Powiatu Płockiego Kolega Adam Mazurkiewicz, Poseł na Sejm RP Kolega Piotr Zgorzelski oraz Radny Rady Powiatu Płockiego Kolega Andrzej Samoraj.

Ostateczne wyniki turnieju:
1. FML Pułtusk I
2. FML Glinojeck
3. PSL Drobin
4. FML Powiat Płock
5. Zarząd Wojewódzki FML
6. FML Garwolin
7. FML Brudzeń
8. FML Pułtusk II

Turniej Piłki Siatkowej zakończył się, ale wspomnienia pozostaną. Fantastyczna zabawa, rywalizacja i gra fair play, integracja środowisk młodzieżowych i wspaniały doping. Sport budzi dobre emocje, dlatego warto realizować tego typu przedsięwzięcia w przyszłości. Dla organizatorów i wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę, aby Turniej mógł dojść do skutku, należą się ogromne podziękowania. Niech te rozgrywki służą w przyszłości budowaniu silnych i mocnych struktur FML i PSL.

Łukasz Kapczyński

 administrator serwisu

stat4u